Przejdź do głównej zawartości

Różnica wieku w związku


Różnica wieku w związku to złożony temat, ale przy porannej kawie nie będę pisał elaboratu. Zdania o tym bywają podzielone, ale co do faktów, zwykle mężczyzna jest starszy od kobiety. Zdarzają się od tego oczywiście wyjątki. Ludzie dobierają się bardzo różnie pod tym względem.

A co na to tęgie umysły naukowców? Cóż, istnieją badania wskazujące, że 5 lat różnicy wieku przekłada się na 18-sto procentowe ryzyko rozpadu relacji.

Nie brzmi to zbyt pokrzepiająco, ale prawdę mówiąc trudno mi dać wiarę tym wyliczeniom. Zwłaszcza słysząc niezliczone deklaracje pań, że z różnych względów preferują dojrzalszych wiekiem mężczyzn, a także deklaracje panów, że preferują młode partnerki. Z moich obserwacji wynika, że trudności na tym tle występują u par, które dzieli 15-20 lat, ale choć istnieją takie relacje, jest ich stosunkowo niewiele. I bardzo dużo zależy od osobowości dwojga partnerów oraz innych czynników, na przykład wykształcenia, stosunku do posiadania dzieci, do finansów, formy spędzania wolnego czasu, potrzeb seksualnych.

Złośliwe panie mawiają, że mężczyźni później dojrzewają, a ci, odpowiadają im, iż z kolei kobiety dojrzewają krócej, mniej. Dojrzałość emocjonalna niewątpliwie przydaje się w związku. Zwłaszcza, gdy to mężczyzna prowadzi w nim jak w tańcu, jest kimś w rodzaju lidera relacji. W takim wypadku faktycznie lepiej, by facet miał więcej doświadczenia życiowego i stażu. Nie dziwi mnie zatem wypowiedź pewnej popularnej youtuberki, która wymieniając cechy idealnego partnera stwierdziła, że ma być przynajmniej 10 lat starszy.

A co Wy sądzicie o różnicy wieku w związku?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dlaczego facet się nie oświadcza?

Internetowa przychodnia psychologiczna Gabinet Ocal Siebie opublikowała artykuł " Dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić ". Od lat 80-tych XX wieku spada liczba zawieranych małżeństw. W materiale omówione są głównie psychologiczne przyczyny tego stanu rzeczy. Wygląda na to, że sytuacja raczej nie ulegnie poprawie.

Psycholog online, psychoterapia Skype

Dzięki nowym technologiom pomoc i wsparcie psychologiczne można uzyskać także za pośrednictwem Internetu. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie, które w wielu wypadkach sprawdza się bardzo dobrze. Wystarczy połączenie do sieci, program Skype, mikrofon oraz kamerka, by spotkać się z psychologiem online i w dyskretnej atmosferze omówić swoje sprawy. Porady psychologiczne oraz psychoterapia mogą w wielu przypadkach odbywać się właśnie tak. Mężczyźni i kobiety spotykają się z psychologiem, psychoterapeutą, by porozmawiać o depresji, problemach w związkach, dolegliwościach lękowych czy o lepszym radzeniu sobie ze stresem. Można metaforycznie powiedzieć, że Gabinet Ocal Siebie to centrum psychoterapii bez granic, ponieważ sesja psychoterapeutyczna odbywa się z wykorzystaniem Skype - darmowego programu do rozmów wideo przez Internet. Bezpłatną aplikację Skype można pobrać stąd. Psycholog online, psychoterapia Skype

Psycholog online - skuteczna psychoterapia

Sprawdzona i stosowana od dawna w publicznej służbie zdrowia w Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji kompletna internetowa psychoterapia poznawcza (ITP) teraz dostępna jest także dla Polaków na całym świecie dzięki profesjonalnej platformie psychoterapeutycznej: PSYCHOLOG ONLINE.  Pomoc psychologiczna przez Internet jest coraz powszechniej preferowana na całym świecie. Z czego wynika fenomen psychoterapii Skype, terapii psychologicznej online? Badania potwierdzają, że psychoterapia online jest tak samo skuteczna jak terapia psychologiczna w gabinecie Skuteczność psychoterapii, efektywność terapii psychologicznej online została potwierdzona w wielu różnych badaniach prowadzonych przez niezależnych specjalistów. Jedno z takich badań zostało opisane w Journal of Affective Disorders, 2013. Wskaźnik skuteczności był taki sam dla grupy pacjentów leczących depresję w grupie osób spotykających się z terapeutą twarzą w twarz oraz online. Zgromadzono wiele badań dotyczących skuteczn...




zBLOGowani.pl